The Citadel

The Military College of South Carolina

Dare to Lead
9.jpg

Citadel News Service
23 Jan 2015

Cadets taking top honors in the fall of 2014: Gold Stars

Gold Stars are awarded by The Citadel to cadets and students who have made a grade point ratio of 3.7 or higher for the work accomplished in the fall semester of 2014. The complete list of cadet companies can be found here.

Last name First name Student type Company Hometown State Major
Abernathy Preston Cadet A Wilmington NC History
Adames Colin Cadet BD Langhorne PA Political Science
Aiken Andrew Cadet E Fleming Island FL Business Administration
Allen Spencer Cadet P Charlotte NC Criminal Justice
Allen Zachary Cadet V LakeView SC Criminal Justice
Allison Angela Cadet E Hurst TX Political Science
Allman Mark Cadet I Goodview VA Political Science
Anderson Kellie Cadet B San Antonio TX Business Administration
Andrus, Jr. James Cadet M Enfield NC Mathematics
Apsitis Joshua Cadet B Charlotte NC Civil Engineering
Argy, III Donald Cadet PB Hamburg NY Business Administration
Arp Joshua Cadet 1B Monroe NC Chemistry
Aten Robert Veteran Charleston SC Exercise Science
Baartmans Graham Cadet BD Charlotte NC Business Administration
Ballam William Cadet C Awendaw SC Business Administration
Barkley Michael Cadet PB Fort Mill SC History
Barnes Virginia Cadet C Rock Hill SC Biology
Barringer Paul Cadet D Charlottesville VA Business Administration
Bartra Morgan ActiveDuty Goose Creek SC Sport Management
Bates Joshua Cadet E Columbia SC History
Beach Ashley Cadet O Roebuck SC Psychology
Bellanova, Jr. Christopher Cadet BD Allentown NJ Civil Engineering
Benecke Samuel Cadet E Colorado Springs CO Biology
Benedict Jeffrey Cadet A Greenville SC Business Administration
Bennett, Jr. Richard Cadet K Washington NC Political Science
Bennett Caleb Cadet M Travelers Rest SC Business Administration
Benton Scott Cadet M McDonough GA Psychology
Bergen Philip Cadet PB Bethel CT Exercise Science
Berman Alexander Cadet BD San Clemente CA Criminal Justice
Berryman Dylan Cadet PB APO AE Mathematics
Best William Cadet L Mt Pleasant SC Biology
Biermann Andrew Cadet H Nashville IL Political Science
Bin Daina Ali Cadet L Busateen 228 Business Administration
Bohrn Brandon Cadet BD Simpsonville SC Modern Language
Bolus Dawson Cadet R Folly Beach SC Chemistry
Bonilla David Veteran North Charleston SC Modern Language
Bosley Wade Cadet O Gaston SC English
Bostwick Taylor Veteran Mount Pleasant SC Civil Engineering
Boudreau Aaron Cadet P Fairfax Station VA Business Administration
Boulware Daniel Cadet C Whitmire SC Education
Bourckel Andrew Cadet G Parkville MD Physical Education
Bowman Joshua Cadet L Columbia SC Political Science
Bowman Cameron Cadet K Bartlett TN Political Science
Boyce Lawrence Cadet RS Waxhaw NC Exercise Science
Braddock Charles Cadet D Columbia SC Electrical Engineering
Bradham Barrett Cadet 1B Chapin SC Biology
Bradley Nolan Cadet RS Clemmons NC Criminal Justice
Brandt Jonathan ActiveDuty North Charleston SC Electrical Engineering
Brennan Sean ActiveDuty Summerville SC Chemistry
Bridges Aaron Cadet A Charleston SC Criminal Justice
Britten David Cadet T Highland Park IL Psychology
Brooks James Cadet BD Spring TX Criminal Justice
Brown Cameron Cadet R Spartanburg SC Business Administration
Brown Thomas Cadet D Rock Hill SC Business Administration
Brownlee Justin Cadet T Saint George SC Civil Engineering
Buchanan Andrew Cadet G Charleston SC Business Administration
Buck William Cadet F Columbus GA Business Administration
Buckheit Zachary Veteran Camden ME Criminal Justice
Buehring Collin Cadet B North Charleston SC History
Bulger Mark Cadet 3B Fort Mill SC Civil Engineering
Bultman Neil Cadet P Walker MI Political Science
Bungarden Matthew Cadet S Palo Alto CA Political Science
Burch Jennifer Cadet V Myrtle Beach SC Criminal Justice
Burgener Carl Cadet PB Paradise Valley AZ Civil Engineering
Burke Timothy Cadet BD Greenwood SC Physics
Burnett Brett Cadet M Cheraw SC Business Administration
Burroughs Samuel Cadet V Anderson SC Civil Engineering
Butler Trenton Cadet G Fort Mill SC Civil Engineering
Byrne Thomas Cadet I Scituate MA Criminal Justice
Cain Briggs Cadet A Columbia SC Exercise Science
Calderone Dominick Cadet P Bound Brook NJ Criminal Justice
Camlin Devin Cadet S Stamford CT Chemistry
Campbell Marlan Cadet I Stark City MO Business Administration
Campsen Boyce Cadet B Isle of Palms SC Business Administration
Cannon Tyler Cadet 2B Seneca SC Business Administration
Caporale Ricardo Cadet BD Mount Pleasant SC Biology
Carpenter Tyler Cadet M Lexington SC Criminal Justice
Carter Naomi-Beth Cadet H Cambridge Psychology
Cerva Lubor Cadet O Prague 6 Business Administration
Chen Yu-Fu Cadet K Dongshan Township Electrical Engineering
Chen Michael Cadet G Bedford MA Electrical Engineering
Chew Nathan Cadet V Greenville SC Criminal Justice
Chuang Yao-Chia Cadet M Chia-gi Electrical Engineering
Clark Sophie-Leigh Cadet BD Ramsey NJ History
Clark Charles Cadet R Mount Pleasant SC Business Administration
Clark John Cadet G Macon GA Business Administration
Clymer Jonathan Cadet T Columbia SC Electrical Engineering
Cochran David Cadet F Spotsylvania VA Business Administration
Cohen Benjamin ActiveDuty Oceanside CA Business Administration
Colonna Alexander Cadet D Dacula GA Business Administration
Colyer William Cadet S Charleston SC Business Administration
Cook Joseph Cadet R Goose Creek SC Civil Engineering
Cordes John Cadet I Summerville SC Criminal Justice
Cowan Stacy Cadet F Gaston SC Business Administration
Cowart Samuel Cadet BD Roswell GA Civil Engineering
Crochet Joseph Cadet L Stone Mountain GA Business Administration
Crocker Brittany Cadet I Goose Creek SC Biology
Cruz Dylan Cadet 1B Ridgeway SC Exercise Science
Culver Oliver Veteran Summerville SC Biology
Cummings Keith Cadet Jersey City NJ Exercise Science
Cunningham James Cadet N Alpharetta GA Electrical Engineering
Currie Austin Cadet M Canton GA Civil Engineering
Daniell, III James Cadet 2B Greer SC Psychology
Daniels DaSean Cadet R Lawrenceville GA Business Administration
Darley Michael Cadet E Charleston SC Civil Engineering
Dasburg Micah Cadet BD Charleston SC Criminal Justice
Davenport Matthew Cadet R Summerville SC Mechanical Engineering
Dawson Conner Cadet V Anderson SC Business Administration
DeBruhl Drew Cadet 2B Indianapolis IN Psychology
Decena, Jr. Louie Veteran Goose Creek SC Electrical Engineering
DeLage Michael Cadet V Columbia SC Criminal Justice
Desch Adam Cadet PB Wilmington DE Electrical Engineering
D'Esposito, Jr. Christopher Cadet P Wolcott CT Exercise Science
DeVore Jonathan Cadet C Honea Path SC Political Science
DeWitte Jessica Cadet T Macomb MI Criminal Justice
Dilday Tinslee Cadet R Summerville SC Chemistry
Dingle Ivan Paul Cadet B Raleigh NC Chemistry
Dixon Lowell Cadet N Eastover SC Chemistry
Dixon Harrison Cadet PB Bluffton SC Political Science
Dolan Ryan Cadet M Old Hickory TN Biology
Doron Samuel Cadet PB Zionsville IN Business Administration
Downey Brian Cadet BD Fort Wayne IN Criminal Justice
Driggers Dylan Cadet C Cheraw SC Exercise Science
Drummer Aaron Cadet O Charleston SC Business Administration
Dukes Robert Cadet P Duluth GA Civil Engineering
Duncan McKenzie Cadet PB Jacksonville FL Criminal Justice
Dunphy, III William Cadet D Fayetteville GA Business Administration
Eaddy Bryce Cadet S Garden City SC Biology
Eakins Brandon Cadet C Summerville SC Sport Management
Edwards John-Thomas Cadet P Pickens SC Criminal Justice
Eisenach Erik Veteran Summerville SC Electrical Engineering
Emmrich Savannah Cadet RS Plainfield IL Criminal Justice
Estep Wendell Cadet I Blythewood SC Political Science
Eteve Marc Cadet D Livemore CA Physics
Eulo Zachary Cadet S Wilmington NC Civil Engineering
Evans Chelsey Cadet L Siler City NC Political Science
Evans Taylor Cadet C Easley SC History
Eveler Jonathan Cadet PB Stevensville MD Criminal Justice
Faherty Nolan Cadet C Stafford VA Modern Language
Faherty Patrick Cadet 1B Stafford VA Political Science
Falciani Peter Cadet A Asbury NJ Business Administration
Fang Ya-Fang Cadet A Tainan City Electrical Engineering
Fenton John Cadet K Shreveport LA Political Science
Fetrow Brandon Cadet G Mechanicsburg PA Business Administration
Finch Carson Cadet A Charleston SC Business Administration
Floress Ryan Cadet T Lawrencville GA Criminal Justice
Floyd Garreth Cadet D Columbia SC Psychology
Floyd Cody Cadet P Georgetown SC Civil Engineering
Forrest, Jr. John Cadet F Charleston SC Business Administration
Foster, III Richard Cadet A Cayce SC Civil Engineering
Fox John Cadet D Jacksonville FL Political Science
Freitas Hunter Cadet B Dillon SC Biology
French James Cadet BD Virginia Beach VA Electrical Engineering
Gamarra Hayden Cadet RS Columbia SC Biology
Garrett, III Mason Cadet P Simpsonville SC Business Administration
Gasper David Cadet H Myrtle Beach SC Criminal Justice
Gehris, Jr. John Cadet R High Point NC Biology
Gess Kevin Cadet 1B Beaufort SC Psychology
Gibbons Mason Cadet D Chester SC Sport Management
Glatz Ryan Cadet V Ann Arbor MI Civil Engineering
Godowns Edward Cadet K Cope SC Biology
Goins John Cadet L Herndon VA Political Science
Gonzalez Kenny Cadet 4B Coconut Creek FL Business Administration
Gonzalez Fernando Cadet PB San Diego CA Exercise Science
Gorospe Christopher Cadet K Rock Hill SC Exercise Science
Gould Justin Cadet A Clemont FL Physics
Grace Bradley Veteran North Charleston SC Criminal Justice
Graham George Cadet D Conway SC Biology
Grant Evan Cadet P Nicholasville KY Civil Engineering
Greco Matthew Cadet E North Charlesto SC Physical Education
Green Colin Cadet H Maitland FL History
Griffin Brian Cadet G Hopatcong NJ Criminal Justice
Griles Andrew Cadet B Keysville VA Political Science
Grubb Blake Cadet L Hanahan SC Business Administration
Gustafson Max Cadet K Campton NH Criminal Justice
Gutierrez John Cadet K Spartanburg SC Business Administration
Hackett Cameron Cadet M Charleston SC Criminal Justice
Haddad Nicolas Cadet F Columbia SC Chemistry
Hagood Branks Cadet C Johns Island SC Business Administration
Haithcox Brian Cadet O Monroe NC Business Administration
Haliscak Teddi Cadet 5B Florence SC Business Administration
Hamilton Joshua Cadet 5B North Charleston SC Exercise Science
Hamilton Taylor Cadet D Greenville SC Business Administration
Hammond Nicholas Cadet C Lexington SC Civil Engineering
Hammond Chandler Cadet P Mt. Pleasant SC Business Administration
Hansen Brandon Cadet T Sumter SC Exercise Science
Hanshaw Thomas Cadet F Columbia SC Business Administration
Harbol Marcus Cadet G Bothell WA Mathematics
Harrison Zachary Cadet M Rock Hill SC Business Administration
Hauptman Jason Cadet L Wilmington NC Criminal Justice
Hayden, Jr. Darrell Cadet B Fayetteville NC Business Administration
Hayden Alex Cadet N Greenville SC Chemistry
Heald Ryan Cadet PB Matthews NC Business Administration
Heath, IV Stewart Cadet C Lake City SC Business Administration
Helfrich Daniel Cadet PB Isle of Plams SC Electrical Engineering
Henderson Samuel Cadet K Azle TX Criminal Justice
Hess Daniel Veteran Charleston SC Electrical Engineering
Hill Stephen Veteran Charleston SC Business Administration
Hoffman Brandon Cadet PB Brunswick OH Political Science
Holmes Michael Cadet L Jacksonville FL Criminal Justice
Holt Charles Cadet D Myrtle Beach SC Biology
Hood Gerald Cadet North Charleston SC Business Administration
Hope John Cadet M Moore SC Political Science
Hope Wilson Cadet RS Moore SC Political Science
Hornbeck Timothy Cadet F Tallmadge OH Political Science
Horning Raymond Cadet B Snellville GA Business Administration
Hoying Joseph Veteran Charleston SC Biology
Hudie Patrick Cadet K Dumfries VA Political Science
Humelbaugh Chad Cadet G Fort Mill SC Mechanical Engineering
Humer Eric ActiveDuty Mount Pleasant SC Political Science
Huntington Samuel Cadet 2B Greenville SC Chemistry
Hyun Daniel Cadet L Ellicott City MD Political Science
Ikalowych Stephen Cadet 2B Oak Island NC Criminal Justice
Imhoff, IV Robert Cadet R Upperco MD Mechanical Engineering
Inman, Jr. Timothy Cadet H Catawba SC Business Administration
Intravichit Pongvisit Cadet R Samutprakarn Chemistry
Jacobik Christopher Cadet I Charleston SC Business Administration
Jameson Tanner Cadet RS Belle WV Criminal Justice
Jenkins, Jr. James Cadet BD Weslake OH Business Administration
Jewell Conner Cadet C Lexington SC Civil Engineering
Johnson Jeffrey Cadet BD Aiken SC Electrical Engineering
Joiner Andrew Cadet B Greer SC Business Administration
Jordan Joshua ActiveDuty Tarawa Terrace NC Business Administration
Jordan Madison Cadet C Dillon SC Business Administration
Jurney Taylor Cadet D Cornelius NC Business Administration
Keane Christopher Cadet K York SC Physics
Kellahan John Cadet C Kingstree SC Business Administration
Kelley, Jr. Edward Cadet E Atlantic Highlands NJ History
Kerkhoff David Cadet A Canton GA Political Science
Kiel Justin Cadet G Irmo SC Biology
Kim YoungGun Cadet RS Columbia SC Electrical Engineering
Kirkpatrick Colt Cadet 4B Lexington SC Civil Engineering
Kirven Wyatt Cadet V Bowman SC Business Administration
Kish Dakota Cadet 5B Conway SC Business Administration
Klimek, Jr. Peter Cadet O Newton NJ Political Science
Kline Jason Cadet V Charlotte NC Chemistry
Knotek Robert Cadet P Saratoga Springs NY Business Administration
Koch Jacob Cadet T Hanahan SC Criminal Justice
Koller Mary Ann Cadet I Mint Hill NC Psychology
Koumontzis Constantinos Cadet M Edina MN Criminal Justice
Kouten John Cadet M Johns Island SC Business Administration
Kraft Matthew Cadet I Washington CT Political Science
Krueger Gregory Cadet L Katonah NY Business Administration
Landry Christopher Cadet PB Atlanta GA Computer Science
Lane Charles Cadet L Crescent City FL English
Langley Collins Cadet R Germantown TN Biology
Lapchak Brian Cadet S Yorba Linda CA Political Science
Larrimore Joshua Cadet PB Florence SC Business Administration
Lavertu Nathan Veteran Moore SC Business Administration
Ledbetter Dexter ActiveDuty Summerville SC Civil Engineering
Lee Austin Cadet A Rock Hill SC Business Administration
Lenahan, II Kevin Cadet B Flanders NJ Business Administration
Lewis Patrick Cadet T Austin TX Business Administration
Liang Ting Cadet O Tainan City 710 Business Administration
Livingston Austin Cadet D Summerville SC Business Administration
Livingstone Hunter Cadet H Gibsonia PA Civil Engineering
Long Samuel ActiveDuty Charleston SC Physics
Lowring Kevin Cadet 4B Bogart GA Business Administration
Lowry, IV Samuel Cadet B Charlotte NC Business Administration
Loya Jessica Cadet 4B Marietta GA Psychology
Lukas Spencer Cadet K Longanville GA Political Science
Ma Jane Cadet G Manassas VA Biology
Maier Colin Cadet L Greer SC Mechanical Engineering
Maris Gregory Cadet B Greenville SC Civil Engineering
Martin Kaleb Cadet N Monaca PA Psychology
Martin Benjamin Cadet S Simpsonville SC Civil Engineering
Martin Harley Cadet 4B Beaufort SC Civil Engineering
Mason Christian Cadet 1B Knightsdale NC Criminal Justice
Mason Austin Cadet D Greer SC Criminal Justice
Massey Gabriel Cadet B Rock Hill SC Business Administration
McCall Joseph Cadet 5B Pelham AL Physics
McCluskey Andrew Cadet D Columbus GA Exercise Science
McCullough Daniel Cadet S Greenville SC Civil Engineering
McDaniel Joshua ActiveDuty North Charleston SC Business Administration
McGivern Ryan Cadet 5B Fairfax VA Political Science
McGuire Thomas Cadet BD Lexington SC English
McMahan Andrew Cadet BD Knoxville TN Business Administration
McManus Stephen ActiveDuty North Charleston SC Business Administration
McManus Kane Cadet BD Sandwich MA Civil Engineering
McManus James Cadet RS Mendham NJ Education
McNeill, IV Clifford Veteran Mount Pleasant SC Electrical Engineering
McSorley Andrew Cadet I Baltimore MD Biology
Medders Randy Cadet L McClellanville SC Civil Engineering
Metcalfe Walter Cadet PB Apex NC Mechanical Engineering
Mick Chandler Cadet PB Parker City IN Business Administration
Miller Grant Cadet PB Roswell GA Political Science
Mills Amber Cadet K Winston Salem NC Civil Engineering
Mills, Jr. William Cadet D Conway SC Biology
Minges Andrew Cadet I Chapin SC Mechanical Engineering
Mitchell Nicholas Cadet L Seneca SC Business Administration
Mitchell Tyler Cadet RS Indian Land SC Political Science
Mitchum, Jr. Thomas Veteran Charleston SC Electrical Engineering
Mixon Davis Cadet A Charleston SC Civil Engineering
Mode Geoffrey Cadet G Lexington SC Psychology
Moe Christopher Cadet C Charleston SC Business Administration
Mook Walker Cadet N Awendaw SC Physics
Moore Mallory Cadet 4B Statham GA Business Administration
Morris William Cadet C Columbia SC Biology
Morris Logan Cadet O Etowah TN English
Morton Stuart Cadet A Huntington Beach CA Physics
Mosier John Cadet R Greenville NC Modern Language
Motley William Cadet L Lexington SC Business Administration
Munson James Cadet PB Bloomington IL Civil Engineering
Murphy Michael Cadet T Snyder NY Business Administration
Narayan Kaiya Cadet BD Burlingame CA Modern Language
Nedolast Matthew Cadet H Akron OH Political Science
Nedoma Jacob Cadet F Springfield MO Criminal Justice
Nelems Michael Cadet D Bluffton SC Psychology
Neuder , Jr. Joel Cadet 2B Spartanburg SC Civil Engineering
New , Jr. William Cadet F Abbeville SC Criminal Justice
Nicholas John Cadet BD Pineland SC Criminal Justice
Nuttall Austin Cadet G Mount Pleasant SC Business Administration
Ogilbee Nicole Cadet F Loveland OH Exercise Science
Ordway Elizabeth Cadet T Twain Harte CA Political Science
Padilla Marcus ActiveDuty Goose Creek SC Civil Engineering
Page Joseph ActiveDuty Goose Creek SC Civil Engineering
Pappagallo Joseph Cadet M Ashburn VA Business Administration
Paramore Nicholas Cadet Florence SC Education
Park Joshua Cadet F Staten Island NY History
Parker Michael Cadet PB Holland OH Criminal Justice
Parrado Luis Cadet RS Columbus GA Political Science
Paulk Monica Cadet K Colorado Springs CO History
Pearson Cody ActiveDuty Goose Creek SC Electrical Engineering
Peed Joshua Cadet E Fort Mill SC Political Science
Pendleton, Jr. William Cadet L Fort Mill SC Psychology
Penny Ethan Cadet BD Lindenhurst NY Political Science
Perley Conner Cadet G Morris CT Business Administration
Peters Zachary Cadet G Hampton VA Civil Engineering
Petrone Kyle Cadet T Mendham NJ Criminal Justice
Pharr Harris Cadet D Columbia SC Political Science
Phucharoen Thitiphop Cadet E Kingston PA Electrical Engineering
Poe Landon Cadet 1B Summerville SC Political Science
Pollard Cameron Cadet 3B Gales Ferry CT Political Science
Poole Sean Cadet K Spring City PA History
Poole Trey Cadet E Charleston SC Business Administration
Porter Joseph Cadet PB Charlotte NC Business Administration
Potts Christian Cadet BD Charleston SC Electrical Engineering
Powell Kevin Veteran North Charleston SC Electrical Engineering
Powers, III Lloyd Veteran Loris SC Exercise Science
Prestigiacomo Nicholas Cadet T Greenfield Center NY Business Administration
Price Brannon Cadet K Greenville SC Education
Priddy Jacob Cadet O Chapin SC Criminal Justice
Prosser Matthew Cadet E Goose Creek SC Civil Engineering
Pues Jacob Cadet F Oak Creek WI Business Administration
Raad John David Cadet C Rock Hill SC Business Administration
Raedle Lea Cadet B Wessingen Modern Language
Raines Grace Cadet RS Snellville GA Chemistry
Richardson Alex Cadet O Jacksonville FL Mechanical Engineering
Riegel Madyson Cadet D Schuylkill Haven PA Biology
Rieth Craig Cadet F Mt Pleasant SC Education
Riggs Jacob Cadet M Greer SC Business Administration
Ritsema Zachariah Veteran Mt Pleasant SC Electrical Engineering
Rizer Kirkland Cadet M Bamberg SC Criminal Justice
Robbins Jacob Cadet B Union SC Criminal Justice
Roberson Nicole Cadet M Charleston SC Business Administration
Rogers Thomas Cadet N Walterboro SC History
Rogers Alfonso Veteran North Charleston SC Sport Management
Rosenbaum Alexander Cadet H Charleston SC Business Administration
Rubino Angela Cadet BD Tabernacle NJ Chemistry
Rudman Nicholas Cadet P Navarre FL Electrical Engineering
Rudnik Amanda Cadet B COLUMBIA SC Business Administration
Russell Matthew Veteran North Charleston SC Modern Language
Salter David Cadet E Blythewood SC Political Science
Sambets Chandler Cadet S Hanahan SC Mechanical Engineering
Santorum Daniel Cadet RS Great Falls VA Business Administration
Santorum, Jr. Richard Cadet F Great Falls VA Business Administration
Scaife Joshua Cadet PB Cumming GA Political Science
Scalise Matthew Cadet C Surfside Beach SC Biology
Schlegel Kelsey Cadet S Lancaster SC Civil Engineering
Schneider Karina Cadet P Hamburg Business Administration
Schoen Craigen Cadet A Simpsonville SC Business Administration
Schoenfeld Michelle Cadet E Cortlandt Manor NY Political Science
Schweers, IV Henry Cadet C McClellanville SC Civil Engineering
Schwendinger Emily Cadet N Bedford VA Biology
Scott William Cadet O Mount Pleasant SC Civil Engineering
Seedor Lauren Cadet L Wayne PA Political Science
Seidler Bret Cadet N Tiburon CA Political Science
Sexton William Veteran Simpsonville SC English
Shaw Kevin Cadet BD Allen TX Civil Engineering
Shea Jason ActiveDuty Moncks Corner SC Electrical Engineering
Shelters, V Bertus Cadet PB Old Bridge NJ Electrical Engineering
Shinta Justin Veteran Charleston SC Civil Engineering
Sickles Michael ActiveDuty San Clemente CA Business Administration
Sieban, III Edward Cadet 2B East Rockaway NY Political Science
Sijtsma LeLa Veteran Mount Pleasant SC Business Administration
Simmons Patrick Cadet V Goose Creek SC Civil Engineering
Singletary Parker Cadet BD Goose Creek SC Electrical Engineering
Singleton Devin Cadet C Sumter SC Business Administration
Smeriglio Jeffrey ActiveDuty Summerville SC Political Science
Smith Christian Cadet P Hurricane WV Political Science
Smith, Jr. Jason Cadet C Gilbert SC Criminal Justice
Smith Jason Cadet E Goose Creek SC Electrical Engineering
Smith William Michael Cadet O Anderson SC Chemistry
Smith Carson Cadet 5B Simpsonville SC Electrical Engineering
Smith Mark Cadet C Roswell GA Business Administration
Smithey Cody Cadet E Florence SC Electrical Engineering
Sommers Stephen Cadet P Oakdale NY Criminal Justice
Sparano Kenneth Cadet I Taylors SC Business Administration
Sponable Collin Cadet E Latham NY Civil Engineering
Stackhouse Zachary Cadet L Vashon Island WA Political Science
Steinhauer Jacob Cadet C Chelsea MI Business Administration
Stevenson George ActiveDuty Charleston SC Civil Engineering
Stewart Jacob Cadet E Ashland MA Criminal Justice
Stoker Nicolas Cadet BD Ballston Lake NY Civil Engineering
Stratton Cory Cadet T Burns TN Criminal Justice
Subach Michael Cadet L Hillsborough NJ Criminal Justice
Summers-Powell Cameron Cadet R Palm Harbor FL Biology
Sweat Nicholas Cadet S Tampa FL Political Science
Sweatman, II Ronald Cadet B Cross SC Civil Engineering
Swiecicki Craig Veteran Mt Pleasant SC Civil Engineering
Szemple Edward ActiveDuty Charleston SC History
Taylor Zachary Cadet 3B Greenville SC Psychology
Taylor Cory Cadet PB Pelzer SC Criminal Justice
Taylor George Cadet 5B North Augusta SC Business Administration
Taylor Nathan Veteran Charleston SC Criminal Justice
Taylor, III William Veteran Newnan GA Criminal Justice
Teodor Julian Cadet RS Sumter SC Biology
Terry Joshua Cadet K Barrington NH Computer Science
Thoma Charles Cadet B Richmond VA Business Administration
Thomas Nathan Cadet RS North Charleston SC Business Administration
Tippetts John Luke Cadet P Boerne TX Business Administration
Todd Austin Cadet 1B Vero Beach FL Business Administration
Towery Michael Cadet V St Johns FL Criminal Justice
Tressito Joseph Cadet P Whitehouse Station NJ Criminal Justice
Tronchin Emerson ActiveDuty Saratoga Springs NY Civil Engineering
Trone Olivia Cadet RS Simpsonville SC Physical Education
Trovato Gennaro Cadet S Sewickley PA Business Administration
Truesdale David Cadet D Lexington SC Political Science
Turnage Jared Cadet BD Marietta GA Physics
Turner Cody Cadet T Shelby NC Business Administration
Turner Charles Cadet D Savannah GA Political Science
Urban James Cadet 1B Randolph NJ Criminal Justice
Usher Erik Cadet L Asheville NC Biology
Van Horn Jacob Cadet RS Southbridge MA Political Science
Vanderveldt, III Joseph Cadet BD Babylon NY Criminal Justice
Vanstraten Ashley Cadet I Pensacola FL Criminal Justice
Vanvick William Cadet A Greenville SC Exercise Science
Wagstaff Brooks Cadet K Columbus OH Political Science
Walke David Cadet PB Lake Mary FL Business Administration
Warr Lewis Cadet B Alcolu SC Business Administration
Weaver Fallon Cadet PB Sugar Hill GA Civil Engineering
Weir David Veteran Tecumseh KS Electrical Engineering
Wells Jacob Cadet B Heath Springs SC Psychology
West Kathleen Cadet M Simpsonville SC Political Science
Whitenack David Cadet D Fort Myers FL Business Administration
Whitten Paul Veteran Charleston SC History
Wiegand, Jr. Robert Cadet M Jacksonville FL Civil Engineering
Wilke Garrett Cadet R Lexington Park MD Civil Engineering
Wilkerson Forrest Cadet I York SC Biology
Williams Dominique Cadet B North Charleston SC Chemistry
Williamson Gregory Cadet E Blythewood SC Civil Engineering
Wollan Elizabeth Cadet H Camden SC Biology
Wutzer, III William Cadet I Mount Pleasant SC Business Administration
Yates Everett Cadet P Helen GA History
Young Brianna Cadet M Land O Lakes FL Political Science
Yslas Cory Cadet RS Henderson NV Business Administration
Zukowski Justine Cadet M Napanoch NY Political Science



Back to Top